Зустріч з представниками шахтарів-інвалідів

26 квітня 2018 року директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков взяв участь у з’їзді Всеукраїнської громадської організації «Спілка шахтарів-інвалідів України».

У своєму виступі директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков зазначив, що попри триваючу трансформацію і всіх ризиках при реформуванні системи соціального страхування застраховані особи, потерпілі на виробництві не відчули жодних проблем зі своєчасністю виплат та отриманням належних їм медичних і соціальних послуг, які складають понад 90 відсотків видаткової частини бюджету Фонду.

За 2017 рік витрати на страхові виплати склали майже 6,5 млрд гривень, на медичну та соціальну допомогу – 497,3 млн гривень.

У бюджеті Фонду на 2018 рік витрати на страхові виплати складають понад 8,3 млрд гривень, на медичну та соціальну допомогу – 612,8 млн грн.

Євген Баженков підкреслив, що у 2017 році було двічі проведено перерахунки щомісячних страхових виплат.

З метою продовження практики підвищення соціальних стандартів та рівня забезпечення наших громадян, відповідно до рішення Уряду, Фондом вже у цьому році проведено три етапи осучаснення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей.

Перший етап. З 1 січня проведено осучаснення страхових виплат потерпілим та членам їх сімей за 2008—2011 роки. Підвищення торкнулося майже 170 тисяч осіб. При цьому розмір їхніх щомісячних страхових виплат збільшився в середньому на 464,2 гривні.

Унаслідок застосування нового механізму осучаснення відбулося істотне підвищення щомісячних страхових виплат соціально незахищеним особам, які мають високий відсоток стійкої втрати професійної працездатності, але мали низький рівень заробітної плати перед настанням страхового випадку.

Для потерпілих, яким встановлено 100% стійкої втрати професійної працездатності та страхові виплати призначали до 2008 року, розмір підвищення щомісячних страхових виплат збільшився на 1281,92 гривні.

Другий етап. Підвищення виплат відбулося з 1 березня всім 207 тисячам потерпілих на виробництві та членам їхніх сімей на коефіцієнт 1,2 (або на 20%). При цьому розмір таких виплат зріс у середньому на 514 гривень.

Третій етап. Потерпілим на виробництві, у яких після проведеного в березні перерахунку розмір середньої заробітної плати виявився меншим за 3200 гривень, його було відкориговано у бік збільшення, а це понад 4 тисячі осіб. При цьому середній розмір щомісячних виплат у них збільшився на 368,8 гривні.

Для проведення цих перерахунків в бюджеті Фонду на 2018 рік передбачено близько 2 млрд гривень.

Внаслідок проведених перерахунків середньомісячний розмір страхової виплати на одного потерпілого (члена його сім'ї) за І квартал 2018 року склав 2922,46 грн, що на 691,73 грн, або 31% вище порівняно з І кварталом попереднього року.

Також директор виконавчої дирекції Фонду наголосив, що, виконуючи завдання щодо реалізації державної соціальної політики щодо адресності програм соціального захисту населення, Фондом впроваджується єдиний підхід: гроші ходять за людиною.

У 2017 році прийнято дві постанови правління Фонду, якими визначено принципово нові механізми забезпечення потерпілих – санаторно-курортним лікуванням за власним вибором санаторно-курортного закладу та застрахованих осіб – лікуванням після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за вибором застрахованої особи.

За три місяці 2018 року путівками на санаторно-курортне лікування забезпечено 691 потерпілого на виробництві.

Крім того, забезпечено лікарськими засобами та виробами медичного призначення в аптечних закладах, а також проліковано в закладах охорони здоров’я за рахунок коштів Фонду упродовж першого кварталу 12 570 потерпілих на виробництві. 940 потерпілих на виробництві забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації, інвалідними колясками забезпечено 40 осіб.

Євген Баженков повідомив, що наразі проводиться робота з упорядкування забезпечення потерпілих автомобілями за їх вибором в межах граничного розміру витрат. З цією метою Фондом підготовлено відповідні зміни до законодавства та надано Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та Комітету у справах інвалідів.

Підсумовуючи, директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков зазначив, що за короткий проміжок часу Фондом впроваджено принципи прозорості роботи, забезпечено безперебійне надання всіх видів матеріального забезпечення, підвищено розмір страхових виплат, впроваджено адресність соціальних послуг.

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?